Kuriozita

28. března 2007 v 22:40 | Jana |  Psy

Nejdražší pes v Česku? Boxer za 855 000 Kč!

PRAHA: Patrně nejdražším psem u nás je boxer s téměř šlechtickým jménem »Joshua z Ringu«. Jeho aktuální cena je 855 000 korun. Jeho majiteli, Robertu Fagošovi, už za psího šampiona nabízeli 30 tisíc eur, přesto ho neprodal.

Několikanásobný šampion »Joshua z Ringu«.
"Pes není auto, abych si ho pořídil a pak prodal," říká Fagoš. "Nejdříve mi nabízeli deset tisíc eur, to byl Joshua roční, napůl ještě štěně. Bylo to na výstavě v Itálii. Potom, když vyhrál další soutěž ve Španělsku, zvýšili místní chovatelé cenu na 30 tisíc eur. Já ale svého psa miluju a navíc jsem chovatel a vážím si svých úspěchů v chovu," vysvětluje, proč odmítnul.
Se svým šampionem vyhrál spoustu výstav, ale nezanedbává ani výcvik. "Každý pes by měl být vychován. Pak ubudou problémy s agresivními a obtěžujícímizvířaty. Já sám mám s nevychovanými psy nepříjemné zážitky," tvrdí Robert Fagoš, který dokonce svého miláčka musel chránit před útočícím psem. "Venčil jsem svou březí fenku a štěňátko, když jsem uviděl pittbula, jak se na štěňátko žene. Bez vodítka a milý páníček nikde. Tak jsem pittbula popadl jednou rukou za kůži na krku, druhou za hřbet a hodil jsem ho za plot nejbližší zahrady," směje se. "Já jsem ale výcvikář a figurant, takhle se opravdu nemůže bránit každý. Lepší by bylo, aby majitelé psů byli zodpovědnější," dodává.
Nejdražší mláďata s rodokmenem
Šarpej: 90 000 Kč
Papillon: 57 000 Kč
Faraonský pes: 45 000 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama