Hry

29. března 2007 v 10:13 | http://www.modrykocour.cz |  Mačky
Hryaneb jak se baví kocouři

Hry podporují přirozené kocouří lovecké pudy. A tak kocouři nejraději něco loví - mouchy na okně, vaše nohy zpod peřiny, kapesníky zpod polštáře - ty jsou nejlepší, protože se dají bezvadně roztrhat anebo hračky, které jim uděláte anebo koupíte.

Každý kocouř je jiný, a tak taky každého baví něco trochu jiného. Hračky, které budete vašemu kotěti kupovat, by měly odpovídat jeho momentálním schopnostem, může se totiž stát, že příliš velké hračky se může kocouř bát a nic z ní mít nebude. Ale to stejně nikdy nebudete vědět dopředu a tak to prostě musíte risknout. I přes to, že si kočka dokáže hrát sama, je ráda, když si někdo hraje s ní. Čím víc tím líp. Takže nemůžete spoléhat na to, že se váš kocouř nějak zabaví. Musíte mu věnovat čas a hrát s ním hry tak, aby z něho vyrostl opravdický kocouř, který bude umět klidně něco ulovit.

Když je kocouř ještě mrňous, úplně mu bude stačit alobalová koule na mašličce z vánočního dárku. Až zjistí, že kulička běhá kolem vás pořád dokola, a že se za ní nemusí honit jako blázen, ale stačí si chvilku počíhat a ona bude jeho, je čas zahájit složitější výcvik.

Vašemu miláčkovi došla pointa číhání a už mu nestačí malá kulička, která běhá pořád dokola. Potřebuje něco, co bude běhat po celém pokoji - nejlépe vás s plyšovou myší na provázku. Přiznávám, že po čase se tato hra, pro kocouře tolik zajímavá, stane pro vás dosti náročnou, a to hlavně pokud nejste v dobré fyzické kondici. Je zde řešení: plyšovou myš uvažte na provázek, který uvážete na tyčku, sedněte si pohodlně do křesla a kocouř ať se honí sám.

Vašeho kocouře bude zajímat hlavně zvuk lovené kořisti, proto se mu budou líbit hračky s rolničkami a jinými věcmi. Minimálně to musí šustit po podlaze. Za nějaký čas ale i šustící hračky po podlaze budou málo. Mělo by to lítat!

Zahajujete výcvik lovení ptáků. Je to dost náročná disciplína, protože váš kocouř musí umět dobře skákat a odhadnout kořist ve vzduchu a vědět kam padá, když skočí. Na tohle už sedět nemůžete. Musíte stát a hýbat kořistí ve vzduchu - nejlepší kořist je chrastící nebo pískací na gumičce. Takovou hračku můžete i někam přivázat a kocouř si s ní může hrát sám - výhoda gumičky oproti provázku - kořist stále uniká, i když už se jednou chytne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ Hopperka DJ Hopperka | Web | 29. března 2007 v 10:13 | Reagovat

zdareeccc jukni se pls na můj blog.díky peace

2 dodododoa dodododoa | 6. dubna 2008 v 10:34 | Reagovat

Nóóóóó, krása!!!!!

3 Perry Roecker Perry Roecker | E-mail | Web | 12. října 2010 v 17:39 | Reagovat

Jsi chytřejší než Natalia Sadness? http://bit.ly/natalie_kviz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama